po terminietermin 2026-09-03 08:00

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej w zakresie modernizacji budynku biurowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00404549
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00404549/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-24 14:41
Termin
2026-09-03 08:00
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7d7fa2b9-3ce2-44f2-866d-00400f7392c5
Identyfikator
6761161205
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówKalkulacja kosztów, monitoring kosztówPlany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacjeNadzór nad robotami budowlanymiNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi doradcze w zakresie kontroli i ochrony przeciwpożarowej i przeciwwybuchowejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaBadania inżynieryjneUsługi projektowania wnętrzUsługi towarzyszące usługom projektowym

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404549 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej w zakresie modernizacji budynku biurowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514176

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Basztowa 22

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-156

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@malopolska.uw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.malopolska.uw.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej w zakresie modernizacji budynku biurowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7d7fa2b9-3ce2-44f2-866d-00400f7392c5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404549

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00117855/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Dokumentacja projektowa wykonania prac związanych z modernizacją budynku biurowego przy ul. Basztowej 22 w Krakowie wraz z nadzorem autorskim

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7d7fa2b9-3ce2-44f2-866d-00400f7392c5

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Środki komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie
komunikował się z wykonawcami oraz wymagania techniczne dla Dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej, zostały określone w punkcie 3 swz. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-
Zamówienia): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7d7fa2b9-3ce2-44f2-866d-00400f7392c5

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Do podpisania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu osobistego lub podpisu zaufanego. Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej zostały określone w
punkcie 3 i 7 swz.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO znajduje się w pkt 23 swz.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: WL-IV.272.49.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie modernizacji budynku biurowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, położonego przy ul. Basztowej 22 na działce nr 155, obr. ewid. S-8 Śródmieście w Krakowie, obejmującej projekt budowlany, na który składać się powinien projekt architektoniczno-budowlany oraz projekty techniczne, a także obejmującej projekt wykonawczy, przedmiar robót, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorys inwestorski, ekspertyzę techniczną, program prac konserwatorskich, program badań konserwatorskich, mapę do celów projektowych wraz z przygotowaniem wniosków i dokumentów w celu uzyskania przez Skarb Państwa - Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie niezbędnych opinii, uzgodnień i pozwoleń administracyjnych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku biurowego Urzędu przy ul. Basztowej 22 w Krakowie”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres przedmiotu zamówienia został określony w:
– zał. nr 1 do swz – projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (wzór umowy),
– zał. nr 5 do swz – opisie przedmiotu zamówienia (dokumentacja pn. Opracowanie koncepcyjno-projektowe w zakresie modernizacji budynku biurowego Urzędu przy ul. Basztowej 22 w Krakowie, czerwiec 2026 r. autorstwa Dr inż. arch. Łukasza Stożka).

4.2.6.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71317100-4 - Usługi doradcze w zakresie kontroli i ochrony przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71335000-5 - Badania inżynieryjne

79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz

79933000-3 - Usługi towarzyszące usługom projektowym

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie zawodowe Głównego projektanta w specjalności architektonicznej

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu:
1) dysponują/będą dysponować osobą/ami zdolnymi do wykonywania zamówienia, w tym:
a) minimum 1 osobą, która będzie pełnić w trakcie realizacji zamówienia funkcję Głównego Projektanta, posiadającą:
- uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych
w budownictwie w specjalności architektonicznej, uprawniające do projektowania bez ograniczeń wraz z aktualnym wpisem na listę właściwego samorządu zawodowego;
- doświadczenie polegające na wykonaniu co najmniej jednego (1) zamówienia na prace projektowe, polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej w zakresie prac konserwatorskich i robót budowlanych przy budynku użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej minimum 3 500,00 m², wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych indywidualną decyzją, zakończonej uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę, umożliwiającej prowadzenie robót budowlanych;
b) minimum 1 osobą, która będzie pełnić w trakcie realizacji zamówienia funkcję Projektanta branży konstrukcyjno – budowlanej, posiadającą uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, uprawniające do projektowania bez ograniczeń wraz z aktualnym wpisem na listę właściwego samorządu zawodowego;
c) minimum 1 osobą, która będzie pełnić w trakcie realizacji zamówienia funkcję Projektanta branży instalacji elektrycznych, posiadającą uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, uprawniającej do projektowania bez ograniczeń wraz z aktualnym wpisem na listę właściwego samorządu zawodowego;
d) minimum 1 osobą, która będzie pełnić w trakcie realizacji zamówienia funkcję Projektanta branży instalacji teletechnicznych, posiadającą uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń teletechnicznych, uprawniające do projektowania bez ograniczeń wraz z aktualnym wpisem na listę właściwego samorządu zawodowego;
e) minimum 1 osobą, która będzie pełnić w trakcie realizacji zamówienia funkcję Projektanta branży instalacji sanitarnych, posiadającą uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, uprawniające do projektowania bez ograniczeń wraz z aktualnym wpisem na listę właściwego samorządu zawodowego;
f) minimum 1 osobą, która będzie odpowiedzialna w trakcie realizacji zamówienia za opracowanie Programu konserwatorskiego i która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki lub konserwacji zabytków oraz która po rozpoczęciu studiów drugiego stopnia lub po zaliczeniu szóstego semestru jednolitych studiów magisterskich przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub zaliczanych do jednej z kategorii, o których mowa w art. 14a ust. 2 ustawy z dn. 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1292);
g) minimum 1 osobą, która będzie odpowiedzialna w trakcie realizacji zamówienia za sporządzenie Ekspertyzy technicznej i która posiada uprawnienia rzeczoznawcy budowlanego i wpisana jest na listę rzeczoznawców budowlanych prowadzoną przez Okręgowe Izby Inżynierów Budownictwa;
h) minimum 1 osobą, która będzie odpowiedzialna w trakcie realizacji zamówienia za sporządzenie Ekspertyzy technicznej i która posiada uprawnienia rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowy i widniejąca w aktualnym wykazie rzeczoznawców prowadzonym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
2) posiadają doświadczenie w realizacji usług. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w tym zakresie, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie – wykonał co najmniej jedno zamówienie na prace projektowe o wartości brutto minimum 350 000,00 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100), polegające na opracowaniu kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej (obejmującej projekt budowlany wraz z projektami wykonawczymi wielobranżowymi, STWiORB, przedmiarami i kosztorysami inwestorskimi) zawierającej w swoim zakresie prace konserwatorskie i roboty budowlane przy budynku użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej minimum 3 500,00 m² wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych indywidualną decyzją, zakończonej uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę, umożliwiającej prowadzenie robót budowlanych.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Wykonawca, którego oferta zostanie oceniona najwyżej (jako najkorzystniejsza) zostanie wezwany do złożenia przed udzieleniem zamówienia - w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni – podmiotowych środków dowodowych, tj. aktualnych na dzień złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia z postępowania w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, (z uwzględnieniem pkt. 6.3. swz), tj.:
1) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu/ach, o którym/ych mowa w pkt 6.1.4), 6.1.6), 6.9.3) oraz 6.9.5) lit. d) swz, składanym/ych
na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp – w zakresie podstaw wykluczenia
z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w pkt 5.3 swz – odpowiednio:
a) Wykonawcy lub każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
b) podmiotu/ów, na którego/ych zdolnościach technicznych lub zawodowych polega Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu – jeżeli dotyczy.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykonawca, którego oferta zostanie oceniona najwyżej (jako najkorzystniejsza) zostanie wezwany do złożenia przed udzieleniem zamówienia - w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni – podmiotowych środków dowodowych, tj. aktualnych na dzień złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, (z uwzględnieniem pkt. 6.3. swz), tj.:
1) wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia,
w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu określonego w pkt. 5.1.1) swz;
2) wykazu usług wykonanych w okresie ostatnich 10 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane – na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu określonego w pkt. 5.1.2) swz;
UWAGA! Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług, wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, składany „wykaz usług” dotyczy usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył;
3) dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

zostały określone w pkt 6.9. swz.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zasady zmian zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego określone zostały w art. 455 ustawy Pzp.
2. Dopuszczalne zmiany treści zawartej umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp oraz rodzaj, zakres i warunki dokonania takich zmian zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 1 do swz.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 08:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi