po terminietermin 2026-08-24 09:00

Wykonanie placu wraz z konstrukcją wsporczą pod instalację fotowoltaiczną

Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00381903
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00381903/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-07 07:14
Termin
2026-08-24 09:00
Wartość
40 000 985
Lokalizacja
Dobczyce, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-91558250-4e2c-47b1-b2bc-8fd1b2041425
Identyfikator
6811436711
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie konstrukcji metalowychWznoszenie ogrodzeńUrządzenia do nadzoru wideoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00381903 z dnia 2026-08-07

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie placu wraz z konstrukcją wsporczą pod instalację fotowoltaiczną

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000188819

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szkolna 20a

1.5.2.) Miejscowość: Dobczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-410

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dobczyce.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dobczyce.edu.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie placu wraz z konstrukcją wsporczą pod instalację fotowoltaiczną

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-91558250-4e2c-47b1-b2bc-8fd1b2041425

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00381903

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039875/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonanie placu wraz z konstrukcją wsporczą pod instalację fotowoltaiczną

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Projekt nr FEMP.06.11-IP.01-0114/24-004-01 pn. „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży elektryczno-elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach”

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-91558250-4e2c-47b1-b2bc-8fd1b2041425

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-91558250-4e2c-47b1-b2bc-8fd1b2041425

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zawarto w swz

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Administrator danych: Zespół Szkół w Dobczycach, ul. Szkolna 20a, 32-410 Dobczyce. IOD: iod@dobczyce.edu.pl.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Cel: przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (art. 6 ust. 1 lit. c RODO). Odbiorcy: nieograniczony krąg osób (art. 18 i 74 i nast. Pzp) oraz instytucje uczestniczące w realizacji i kontroli projektu FEMP.06.11-IP.01-0114/24-004-01. Okres: 4 lata od zakończenia postępowania, nie krócej jednak niż okres trwałości i archiwizacji projektu. Prawa: dostęp, sprostowanie, ograniczenie przetwarzania. NIE przysługują: usunięcie, przenoszenie, sprzeciw. Prawo skargi do Prezesa UODO. Pełna treść w swz i zgodnie z przepisami

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZS.272.6.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w systemie zaprojektuj-i-wybuduj obejmujących wykonanie utwardzonego placu o wymiarach ok. 10 × 8 m (ok. 80 m²) wraz z gruntową konstrukcją wsporczą pod instalację fotowoltaiczną (8 paneli PV będących w posiadaniu Zamawiającego), na terenie Zespołu Szkół w Dobczycach przy ul. Szkolnej 20a, przy budynku warsztatów szkolnych, w bezpośrednim sąsiedztwie pracowni instalacji fotowoltaicznych i automatyki budynkowej. Zakres obejmuje w szczególności prace opisane w swz pfu. Pełna treść w swz

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa: Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (dopuszcza się uprawnienia w ograniczonym zakresie oraz odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a także kwalifikacje uznane na zasadach ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE), która pełnić będzie funkcję kierownika robót.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: • Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji (zał. nr 6);
• Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji (zał. nr 7) — o ile dotyczy

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: • Wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia (kierownik robót) wraz z informacjami o uprawnieniach, doświadczeniu i podstawie dysponowania;

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

WRAZ Z OFERTĄ:
• Formularz ofertowy (zał. nr 1) — TREŚĆ OFERTY, nie podlega uzupełnieniu w trybie art. 128 Pzp;
• Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków (zał. nr 2) — art. 125 ust. 1 Pzp;
• Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (zał. nr 3) i zobowiązanie (zał. nr 5) — o ile dotyczy;
• Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się (zał. nr 4) — o ile dotyczy;
• Pełnomocnictwo — o ile dotyczy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

• Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków (zał. nr 2) — art. 125 ust. 1 Pzp;
• Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się (zał. nr 4) — o ile dotyczy;
• Pełnomocnictwo — o ile dotyczy.
W pozostałym zakresie zgodnie z swz i pzp

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z swz i pzp

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-24 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-24 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-22

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Projekt nr FEMP.06.11-IP.01-0114/24-004-01 pn. „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży elektryczno-elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach”
2026-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane