po terminietermin 2026-09-04 08:00

Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej w SP ZOZ MSWiA w Koszalinie

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W KOSZALINIE

wadium 15 000 zł

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00402407
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00402407/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 12:48
Termin
2026-09-04 08:00
Lokalizacja
Koszalin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f3652eb8-822a-4f32-8b11-b7703522d591
Identyfikator
6692191946
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

13 plików

SWZSWZ.pdf · 330 KBZałącznik nr 1 - Formularz ofertowyZałącznik nr 1 do SWZ - Formularz ofertowy do wypełnienia.docx · 28 KBZałącznik nr 2 - OPZZałącznik nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia 20.08.2026.pdf · 410 KBZałą cznik nr 3 - Specyfikacja Techniczna Wykonania RobótZałącznik nr 3 do SWZ - Specyfikacja Techniczna Wykonania Robót.pdf · 361 KBZałącznik nr 4 - Projekt umowyZałącznik nr 4 do SWZ - Projekt umowy.pdf · 273 KBZałącznik nr 5 - Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnianiu warunków udziału ....Załącznik nr 5 do SWZ - Oświadczenie Wykonawcy.docx · 30 KBZałącznik nr 6 - Przedmiar robótZałącznik nr 6 nr Przedmiar robót.pdf · 356 KBZałącznik nr 7 - Oświadczenie Wykonawcy o grupie kapitałowejZałącznik nr 7 do SWZ - Oświadczenie Wykonawcy o grupie kapitałowej_do wypełnienia.docx · 32 KBZałącznik nr 8 - Wykaz robótZałącznik nr 8 do SWZ - Wykaz robót.docx · 18 KBZałącznik nr 9 - Wykaz osóbZałącznik nr 9 do SWZ - wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaiu przedmiotu zamówienia do wypełnienia.docx · 24 KBZałącznik nr 10 - Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające spełnienie wymogu uprawnień osób wykazanych w zał. nr 9Załącznik nr 10 do SWZ - Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające spełnianie wymogu uprawnień osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu zamówienia.docx · 21 KBZałącznik nr 11 - Protokół z przeprowadzenia wizji lokalnejZałącznik nr 11 do SWZ - protokół z przeprowadzenia wizji lokalnej.docx · 22 KBZałącznik nr 12 - Oświadczenie o braku powiazania z Federacja RosyjskąZałącznik nr 12 do SWZ - Oświadczenie o związku z Rosją.docx · 19 KB

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty remontowe i renowacyjne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402407 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej w SP ZOZ MSWiA w Koszalinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W KOSZALINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330904973

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szpitalna 2

1.5.2.) Miejscowość: Koszalin

1.5.3.) Kod pocztowy: 75-720

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@poliklinika.koszalin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.poliklinika.koszalin.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej w SP ZOZ MSWiA w Koszalinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f3652eb8-822a-4f32-8b11-b7703522d591

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402407

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00083428/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej SP ZOZ MSWiA w Koszalinie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f3652eb8-822a-4f32-8b11-b7703522d591

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Tak

3.3.) Informacje na temat sposobu udostępnienia zastrzeżonych dokumentów zamówienia

Dokumentacja inwentaryzacji instalacji oraz rzuty poszczególnych kondygnacji zostanie udostępniona podczas obowiązkowej wizji lokalnej

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym, a Wykonawcą,
z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie p.z.p., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2024 poz. 1513 z późn. zm.).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DTB.262.23.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej w SP ZOZ MSWiA w Koszalinie przy ul. Szpitalnej 2, 75-720 Koszalin

4.2.6.) Główny kod CPV: 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-27

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1)kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Kierownik robót instalacji sanitarnej – wskazana osoba winna posiadać kwalifikacje stosowne do przepisów ustawy Prawo Budowlane, posiadająca wykształcenie techniczne
i uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacje i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń.
Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia – potencjał kadrowy, stanowi załącznik nr 9 do SWZ. Ponadto, Wykonawca składa oświadczenie potwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do SWZ.
2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Wykonawca spełni ten warunek, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę minimum równą wartości oferty jaką składa. Okres ubezpieczenia musi obejmować minimum okres związania ofertą przez Wykonawcę. Wykonawca, z którym Zamawiający zawrze umowę będzie zobowiązany do kontynuacji ubezpieczenia na w/w sumę gwarancyjną przez cały okres trwania umowy.
3) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni ten warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie wykonał lub wykonuje co najmniej 2 zamówienia odpowiadające przedmiotowi zamówienia
o wartości równej lub większej wskazanej w ofercie – zgodnie z Załącznikiem nr 8 do SWZ. I potwierdzi ten fakt dowodem tj. referencją bądź innym dokumentem, (dokument powinien określać wartość i przedmiot dostaw, podmiot wystawiający dokument) lub oświadczeniem Wykonawcy jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

zgodnie z SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 15 000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków określonych w art. 98 ust. 1 pkt. 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy P.z.p.
3. Wadium może być wnoszone, według wyboru Wykonawcy, w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) gwarancji bankowej;
c) gwarancji ubezpieczeniowej;
d) poręczeniu udzielonym przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego 88 1130 1176 0022 2136 3720 0016 z dopiskiem „Wadium – postępowanie
nr DTB.262.23.2026”. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu uważa się termin uznania rachunku bankowego Zamawiającego pełna kwotą wadium.
5. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia należy złożyć wraz z ofertą w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym wystawcy gwarancji lub poręczenia.
6. Treść gwarancji lub poręczenia musi:
a) zabezpieczać ofertę przez cały okres związania ofertą;
b) obejmować wszystkie przypadki zatrzymania wadium przewidziane w ustawie P.z.p.;
c) zawierać nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta do wpłaty kwoty wadium na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego.
7. Zwrot i zatrzymanie wadium nastąpi zgodnie z przepisami art. 98 ustawy P.z.p.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

zgodnie z swz

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiany do umowy zostały opisane w projekcie umowy - Załącznik nr 4 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-f3652eb8-822a-4f32-8b11-b7703522d591

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 08:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane