po terminietermin 2026-08-25 09:00

Dokończenie realizacji inwestycji budowy „Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi" poprzez wykonanie prac w zakresie branży elektrycznej i branży sanitarnej

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie

wadium wymagane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00385487
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00385487/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-10 13:57
Termin
2026-08-25 09:00
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4ab9c6af-c3a7-4240-8a36-2dea3a48aa77
Identyfikator
5731288248
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

31 plików

Załącznik Nr 3Załącznik nr 3 projekt budowlany.zip · 3.7 MBZałącznik Nr 4Załącznik nr 4 architektura.zip · 15.7 MBZałącznik Nr 5Załącznik nr 5 konstrukcja.zip · 13.8 MBZałącznik Nr 6Załącznik nr 6- projekt wykonawczy sanita.zip · 24.3 MBZałącznik Nr 7Załącznik nr 7 wykonawczy elektryka.zip · 3.0 MBZałącznik Nr 8Załącznik Nr 8- projekt wnetrz.zip · 109 KBZałącznik nr 9Załącznik nr 9 branża architektoniczna.zip · 575 KBZałącznik nr 10Załącznik nr 10 branża architektoniczno budowlana w tym daszek.zip · 457 KBZałącznik nr 11Załącznik nr 11 branża sanitarna.zip · 245 KBZałącznik nr 12Załącznik nr 12 branża elektryczna.zip · 442 KBZałącznik Nr 15Załącznik nr 15 branza elektryczna.zip · 71.0 MBZałącznik nr 17Załącznik Nr 17.pdf · 2.0 MBZałącznik Nr 14Załacznik nr 14.zip · 23.0 MBZałącznik Nr 24Zał. Nr 24.docx · 68 KBZałącznik Nr 23Zał. Nr 23.docx · 25 KBZałącznik Nr 22Zał. Nr 22.doc · 46 KBZałącznik Nr 21b- Umowa Elektryka Załącznik nr 21b do SWZ.pdf · 418 KBZałącznik Nr 21a- UmowaSanitarka Załącznik nr 21a do SWZ.pdf · 418 KBZałącznik Nr 20Zał. Nr 20.docx · 25 KBZałącznik Nr 19Zał. Nr 19.docx · 25 KBZałącznik Nr 18Zał. Nr 18.docx · 28 KBZałącznik Nr 2- Formularz OfertowyZał. Nr 2.doc · 87 KBZałącznik Nr 1- Opis Przedmiotu ZamówieniaZał. Nr 1- OPZ2026-08-07.pdf · 351 KBSWZSWZ-sig.pdf · 482 KBZałącznik Nr 13Załącznik Nr 16Uzupełnienie poprawnego rysunku S9b.S9b -rzut piętra - instalacja wentylacji.pdf · 438 KBPytanie i odpowiedź IPytania i odpowiedzi.pdf · 114 KBPytanie i odpowiedź IIPytania i odpowiedzi.pdf · 842 KBInformacja o kwocie przeznaczonej na realizację zamówieniaKwota przeznaczona na realizację.pdf · 584 KBInformacja po otwarciu ofertInformacja z otwarcia ofert.pdf · 724 KB

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00385487 z dnia 2026-08-10

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Dokończenie realizacji inwestycji budowy „Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi" poprzez wykonanie prac w zakresie branży elektrycznej i branży sanitarnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002765534

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kardynała Stefana Wyszyńskiego 70/126

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@odr.net.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.czwa.odr.net.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Doradztwo rolnicze

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dokończenie realizacji inwestycji budowy „Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi" poprzez wykonanie prac w zakresie branży elektrycznej i branży sanitarnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ab9c6af-c3a7-4240-8a36-2dea3a48aa77

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00385487

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00205426/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Dokończenie realizacji inwestycji budowy „Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi (Centrum) poprzez wykonanie prac wykończeniowych i montażowych w budynku

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4ab9c6af-c3a7-4240-8a36-2dea3a48aa77

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami (nie dotyczy składania ofert)odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej: przetargi@odr.net.pl.
Za pośrednictwem poczty elektronicznej (z wyłączeniem składania ofert), odbywa się w szczególności zadawanie pytań, składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji, wezwań i zawiadomień.
W korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem referencyjnym sprawy:
ŚODR/C/AG.260.8.2026.
Szczegółowe wymagania zostały określone w punkcie 15 SWZ. Oferty wraz z załącznikami należy składać zgodnie z wytycznymi określonymi w punkcie 16 i 18 SWZ.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania zostały określone w pkt. 15 i 16 SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna określona w pkt. 27 SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Nie przysługuje:
a. W związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d. lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b. Prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO;
c. Na postawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzani danych osobowych, ponieważ podstawą przetwarzania
Pana/Pani danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ŚODR/C/AG.260.8.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dokończenie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Dokończenie realizacji inwestycji budowy „Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi (Centrum) poprzez wykonanie prac wykończeniowych i montażowych w budynku Centrum” w zakresie branży sanitarnej.
Opis ogólny zakresu robót pozostałych do wykonania:
Instalacja C.O., C.T., W.L.
• Montaż klimakonwektorów,
• Wykonanie całej instalacji wody lodowej zgodnie z dokumentacją,
• Wykonanie podejść instalacji C.O. pod klimakonwektory,
• Podłączenie central wentylacyjnych, montaż zestawów pompowo – mieszających,
• Montaż gazowych powietrznych pomp ciepła,
• Oraz wykonanie pozostałych elementów niezbędnych do uruchomienia i działania systemu instalacji.
Instalacja wentylacji
• Montaż instalacji klimatyzacji (w tym agregatów zewnętrznych) do sekcji chłodnic central wentylacyjnych,
• Montaż armatury wentylacyjnej – nawiewników i anemostatów,
• Montaż instalacji kanałowej wentylacji mechanicznej nawiewno- wywiewnej i wywiewnej,
• Montaż wentylatorów kanałowych i ściennych,
• Montaż nawietrzaków ściennych,
• Wymiana podejść wentylacyjnych od kominów systemowych do pomieszczeń,
• Oraz wykonanie pozostałych elementów niezbędnych do uruchomienia i działania systemu instalacji.
Instalacja wod-kan
• Wykonanie brakujących rurociągów wod-kan i armatury,
• Montaż zestawu hydroforowego ppoż.,
• Wykonanie przebudowy przyłącza wodociągowego,
• Wykonanie studni schładzającej z pompą zatapialną,
• Montaż przycisków do płuczek zbiornikowych,
• Wykonanie białego montażu i odbiorników wraz z armatura i ceramiką,
• Wykonanie instalacji wodociągowej w piwnicy dla zasilenia budynku głównego biurowego,
• Oraz wykonanie pozostałych elementów niezbędnych do uruchomienia i działania systemu instalacji.
Pomiary, próby sprawdzenia
• Wykonanie pomiarów, prób szczelności i całości instalacji wykonanych urządzeń i pozostałych do wykonania na koniec budowy oraz wykonanie niezbędnych robót pozwalających na użytkowanie obiektu budowlanego zgodnie z jego przeznaczeniem.
Szczegółowy zakres do wykonania zgodnie z dokumentacją projektową wykonawczą, częścią rysunkową i opisową oraz STWiORB. Załączony przedmiar spełnia zadanie pomocnicze i nie stanowi podstawy do kompletnego wyliczenia ceny ofertowej

4.2.6.) Główny kod CPV: 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-14

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Cena ryczałtowa brutto

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dokończenie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Dokończenie realizacji inwestycji budowy „Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi (Centrum) poprzez wykonanie prac wykończeniowych i montażowych w budynku Centrum” w zakresie branży elektrycznej
Opis ogólny zakresu robót pozostałych do wykonania:
• wykonanie pomiarów elektrycznych (przed rozpoczęciem prac) w celu określenia sprawności istniejącego okablowania,
utworzenie infrastruktury okablowania przycisków PWP oraz montaż 3 przycisków PWP,
• uzupełnienie tras kablowych, metalowych, perforowanych do stanu z przedłożonego przez zamawiającego PW oraz rozbudowa tras na potrzeby planowanych instalacji,
• utworzenie infrastruktury instalacji sieci LAN (okablowanie, montaż gniazd LAN RJ-45, utworzenie wypustów kablowych dla urządzeń punktu dostępu W-Fi, utworzenie dwóch szaf RACK, połączenie kablowe budynku objętego opracowaniem z budynkiem Inwestora [istniejąca serwerownia]),
• utworzenie infrastruktury instalacji telefonicznej (okablowanie, montaż gniazd RJ-11, montaż centrali telefonicznej, połączenie kablowe z budynkiem Inwestora [istniejąca serwerownia]),
• utworzenie infrastruktury instalacji SSWIN (okablowanie, montaż czujników, manipulatorów, sygnalizatorów, wykonanie połączeń kablowych między centralami alarmowymi oraz połączeń kablowych z central alarmowych do szaf RACK’owych,
a także budowa dwóch tablic central alarmowych),
• utworzenie infrastruktury instalacji monitoringu IP (okablowanie, montaż kamer IP, połączenie oraz konfiguracja systemu)
• utworzenie infrastruktury instalacji audiowizualnej (okablowanie, wykonanie 3 wypustów dostępu audiowizualnego dla 3 projektorów oraz punktów zasilania),
• utworzenie infrastruktury instalacji rolet elektrycznych (okablowanie, montaż przycisków sterujących)
• utworzenie infrastruktury instalacji systemu przyzywowego (okablowanie, montaż komponentów)
• utworzenie infrastruktury instalacji gniazd wtykowych 230 V, punktów zasilania wg dokumentacji (okablowanie, montaż komponentów zgodnie z wykazem braków, zmian lokalizacji gniazd oraz planowanej rozbudowy)
• utworzenie infrastruktury instalacji zasilania dźwigu windowego (okablowanie, połączenia)
• utworzenie infrastruktury instalacji oświetlenia podstawowego, awaryjnego oraz zasilania wentylatorów kanałowych sterowanych z ośw. wg przedłożonego przez zamawiającego PW (okablowanie, montaż komponentów),
• rozbudowa istniejącej instalacji uziemienia, na potrzeby planowany miejscowych szyn uziemiających oraz planowanych tablic rozdzielczych,
• utworzenie nowych tablic rozdzielczych TBS.0.1, TBS.1.1 na potrzeby zas. komponentów instalacji telefonicznej, telewizyjnej, monitoringu, central systemu SSWIN, komponentów sieci LAN, instalacji rolet elektrycznych oraz komponentów sytemu audiowizualnego
• wyposażenie, doposażenie oraz rozbudowa istniejących tablic rozdzielczych wg przedłożonego PW oraz dla zakresu planowanej rozbudowy instalacji,
• montaż osprzętu systemu kontroli dostępu,
• montaż instalacji dostępu elektronicznego do pokoi hotelowych
• uzupełnienie ochrony przeciwprzepięciowej dla szafki wyłącznika PWP.
Szczegółowy zakres do wykonania zgodnie z dokumentacją projektową wykonawczą, częścią rysunkową i opisową oraz STWiORB. Załączony przedmiar spełnia zadanie pomocnicze i nie stanowi podstawy do kompletnego wyliczenia ceny ofertowej.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-14

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Cena ryczałtowa brutto

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:

Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;

Zamawiający nie precyzuje szczegółowego warunku w tym zakresie.

Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;

Zamawiający nie precyzuje szczegółowego warunku w tym zakresie.

Sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Dotyczy Części 1 i Części 2:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną min. 10 000 000,00 zł.
W przypadku złożenia oferty na Część 1 i Część 2 łącznie Zamawiający dopuszcza jedną polisę na sumę gwarancyjną 10 000 000,00 zł obejmującą zakresem ubezpieczenia prace związane z przedmiotem zamówienia.

Zdolności technicznej lub zawodowej;

A) Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku dla Części 1:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie jedną albo dwie roboty budowlane polegające na wykonaniu prac w branży sanitarnej przy czym:
a) co najmniej jedna z wykazanych robót budowlanych została wykonana w budynku o kubaturze nie mniejszej niż 6 000,00 m³. Wskazana kubatura odnosi się do całego budynku objętego daną robotą budowlaną, a nie wyłącznie do części, w której roboty były prowadzone.
b) wartość wskazanych robót wynosi:
– w przypadku wykazania jednej roboty budowlanej – nie mniej niż 450 000,00 zł netto w ramach jednej umowy, albo
– w przypadku wykazania dwóch robót budowlanych – łącznie nie mniej niż 600 000,00 zł netto w ramach dwóch umów.
Zamawiający dopuszcza wykazanie się doświadczeniem nabytym w ramach nie więcej niż dwóch umów. Zamawiający nie dopuszcza sumowania większej liczby mniejszych, cząstkowych robót budowlanych objętych odrębnymi umowami lub zleceniami.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku polegania na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby, robota budowlana wykonana w budynku o kubaturze co najmniej 6 000,00 m³ musi zostać wykazana w całości przez jeden podmiot.

B) Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku dla Części 2:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie jedną albo dwie roboty budowlane polegające na wykonaniu prac w branży elektrycznej przy czym:
a) co najmniej jedna z wykazanych robót budowlanych została wykonana w budynku o kubaturze nie mniejszej niż 6 000,00 m³. Wskazana kubatura odnosi się do całego budynku objętego daną robotą budowlaną, a nie wyłącznie do części, w której roboty były prowadzone.
b) wartość wskazanych robót wynosi:
– w przypadku wykazania jednej roboty budowlanej – nie mniej niż
300 000,00 zł netto w ramach jednej umowy, albo
– w przypadku wykazania dwóch robót budowlanych – łącznie nie mniej niż 400 000,00 zł netto w ramach dwóch umów.
Zamawiający dopuszcza wykazanie się doświadczeniem nabytym w ramach nie więcej niż dwóch umów. Zamawiający nie dopuszcza sumowania większej liczby mniejszych, cząstkowych robót budowlanych objętych odrębnymi umowami lub zleceniami.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku polegania na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby, robota budowlana wykonana w budynku o kubaturze co najmniej 6 000,00 m³ musi zostać wykazana w całości przez jeden podmiot.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 10.2. Na wezwanie Zamawiającego o którym mowa w pkt 10.1. SWZ, Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych:
a) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP,
o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; Wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 23 do SWZ.
b) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 4 ustawy PZP sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Na wezwanie Zamawiającego o którym mowa w pkt 10.1. SWZ, Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych:
a) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 7 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty; (patrz pkt 9.1.4. SWZ) – Załącznik Nr 22 do SWZ
b) Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia (patrz pkt 9.1.3.SWZ).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wymagania dotyczące wadium zostały określone w pkt. 13 SWZ

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wymagania zostały określone w pkt. 11 SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Przewiduje się możliwość zmiany postanowień umowy w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek okoliczności o której mowa w
paragrafie 19 umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-25 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Przewiduje się możliwość zmiany postanowień umowy w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek okoliczności o której mowa w paragrafie 19 umowy

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-25 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane