po terminietermin 2026-08-28 09:00

II Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń dla zadania pn. „Budowa budynku biurowego siedziby Nadleśnictwa Radzyń Podlaski.

Nadleśnictwo Radzyń Podlaski

wadium 3000 zł

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00395994
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00395994/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-18 12:28
Termin
2026-08-28 09:00
Lokalizacja
Radzyń Podlaski, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1ca298ec-8bf4-4fa3-91f1-a78416bb765c
Identyfikator
5380004744
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

14 plików

Załącznik nr 9 do SWZ - Oświadczenie o aktualności infZałącznik nr 9 do SWZ - Oświadczenie o aktualności inf..docx · 21 KBZałącznik nr 8 do SWZ - Wykaz osóbZałącznik nr 8 do SWZ - Wykaz osób.docx · 19 KBZałącznik nr 7 do SWZ - Wykaz wykonanych usługZałącznik nr 7 do SWZ - Wykaz wykonanych usług.docx · 20 KBZałącznik nr 6 do SWZ - Oświadczenie Wykonawcy dot. grupyZałącznik nr 6 do SWZ - Oświadczenie Wykonawcy dot. grupy....docx · 19 KBZałącznik nr 5 do SWZ - Niewiążący wzór zobowiązania dot. zasobówZałącznik nr 5 do SWZ - Niewiążący wzór zobowiązania dot. zasobów.docx · 19 KBZałącznik nr 4 do SWZ - Wzór umowyZałącznik nr 4 do SWZ - Wzór umowy.docx · 47 KBZałącznik nr 3B do SWZ - Ośw. podmiotu udostępniającego dot. wykluczZałącznik nr 3B do SWZ - Ośw. podmiotu udostępniającego dot. wyklucz.docx · 20 KBZałącznik nr 3A do SWZ - Ośw. podmiotu udostępniającego dot. warunkówZałącznik nr 3A do SWZ - Ośw. podmiotu udostępniającego dot. warunków.docx · 16 KBZałącznik 1B do SWZ - wytyczne dokumenty obowiązujące w PGL LPZałącznik 1B do SWZ - wytyczne dokumenty obowiązujące w PGL LP.zip · 109.9 MBZałącznik nr 1A do SWZ - Założenia projektoweZałącznik nr 1A do SWZ - Założenia projektowe.pdf · 351 KBZałącznik nr 1 do SWZ - Formularz ofertowyZałącznik nr 1 do SWZ - Formularz ofertowy.docx · 29 KBSWZII SWZ - projekt biura.pdf · 743 KBZałącznik nr 2A do SWZ - Oświadczenie wykonawcy dot. spełnia warunkówZałącznik nr 2A do SWZ - Oświadczenie wykonawcy dot. spełnia warunków.docx · 19 KBZałącznik nr 2B do SWZ - Ośw. wykonawcy o braku p. wykluczeniaZałącznik nr 2B do SWZ - Ośw. wykonawcy o braku p. wykluczenia.docx · 20 KB

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395994 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
II Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń dla zadania pn. „Budowa budynku biurowego siedziby Nadleśnictwa Radzyń Podlaski.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Radzyń Podlaski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030011032

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kocka 1

1.5.2.) Miejscowość: Radzyń Podlaski

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-300

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: radzyn@lublin.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://radzynpodlaski.lublin.lasy.gov.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

II Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń dla zadania pn. „Budowa budynku biurowego siedziby Nadleśnictwa Radzyń Podlaski.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ca298ec-8bf4-4fa3-91f1-a78416bb765c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395994

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00082843/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 II Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń dla zadania pn. „Budowa budynku biurowego siedziby Nadleśnictwa Radzyń Podlaski ".

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1ca298ec-8bf4-4fa3-91f1-a78416bb765c

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu
Platformy e-Zamówienia („Platforma”), która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl oraz poczty elektronicznej:
radzyn@lublin.lasy.gov.pl, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej
w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowanie) musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady
Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla
dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub
konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452). Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji”
wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załącznik do jednego formularza).We wszelkiej korespondencji
zawiązanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem postępowania wskazanym w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Administratorem danych osobowych jest:
 Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, ul. Kocka 1, 21-300 Radzyń Podlaski, radzyn@lublin.lasy.gov.pl tel. +48 83 352 08 40
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych proszę kontaktować się pod adresem e-mail lub telefonem
wskazanym w pkt 1.
3. Celem przetwarzania danych jest prowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia tj.:
II Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń dla zadania pn. „Budowa budynku biurowego siedziby Nadleśnictwa Radzyń Podlaski.
4. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c) RODO – niezbędne do wypełnienia obowiązku
prawnego ciążącego na Administratorze w szczególności z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst
jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), oraz art. 6 ust. 1 lit. b) RODO – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy,
lub do podjęcia działań przed zawarciem umowy, oraz art. 6 ust. 1 lit. b) RODO –– przetwarzanie jest niezbędne do celów
wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora – monitoring wizyjny oraz ewentualne
dochodzenie roszczeń, prowadzenia postępowań sądowych i windykacyjnych;
5. Dane osobowe mogą zostać ujawnione jednostkom organizacyjnym PGL Lasy Państwowe, dostawcom usług prawnych i
doradczych w dochodzeniu należnych roszczeń (w szczególności kancelariom prawnym), dostawcom usług informatycznych,
podmiotom, z którymi Administrator będzie współpracował w ramach umów cywilnoprawnych.
6. Dane osobowe nie są przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub organizacji międzynarodowej.
7. Masz prawo do:
1) dostępu do treści swoich danych oraz otrzymania ich kopii (art. 15 RODO),
2) sprostowania danych (art. 16. RODO),
3) usunięcia danych (art. 17 RODO),
4) ograniczenia przetwarzania danych (art. 18 RODO),
5) przenoszenia danych (art. 20 RODO),
6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych (art. 21 RODO),
7) niepodlegania decyzjom podjętym w warunkach zautomatyzowanego przetwarzania danych, w tym profilowania (art. 22 RODO).
8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa) nadzorującego
zgodność przetwarzania danych z przepisami o ochronie danych osobowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SA.270.11.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń dla zadania pn. „Budowa budynku biurowego siedziby Nadleśnictwa Radzyń Podlaski wraz z infrastrukturą towarzyszącą, układem komunikacyjnym, parkingami, instalacją fotowoltaiczną mocy ok. 50 Kw z magazynem energii”.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie projektanta w specjalności architektonicznej

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w
postępowaniu dotyczące: zdolności technicznej lub zawodowej:
A. Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat od dnia w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie):

Wykonał co najmniej 2 usługi polegające na sporządzeniu kompletnej dokumentacji projektowej obejmujące swoim zakresem budowę, przebudowę lub rozbudowę (definicje zgodnie z przepisami Ustawa z dnia dna 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. 2025 R. POZ., 418) budynków z kategorii IX, XI, XII, XVI, XVII, zgodnie z Klasyfikacją Obiektów Budowlanych o wartości projektowanych robót wynikającej z kosztorysów będących częścią składową tych projektów nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł brutto każdy.

UWAGA!
Wykonawca nie może sumować wartości kilku usług o mniejszym zakresie dla uzyskania wymaganej przez Zamawiającego wartości.

B. Warunek ten, w zakresie osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować osobami (stanowiącymi tzw. personel kluczowy), które będą brać udział w realizacji zamówienia:

1) co najmniej 1 osobą, która będzie brała udział w realizacji zamówienia, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, która wykonała opracowanie co najmniej 2 dokumentacji projektowych obejmujących budowę, przebudowę lub rozbudowę (definicje zgodnie z przepisami Ustawa z dnia dna 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. 2025 R. POZ., 418) budynków z kategorii IX, XI, XII, XVI, XVII, zgodnie z Klasyfikacją Obiektów Budowlanych o wartości projektowanych robót wynikającej z kosztorysów będących częścią składową tych projektów nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł brutto każdy.
2) co najmniej 1 osobą, która będzie brała udział w realizacji zamówienia, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń ;
3) co najmniej 1 osobą która będzie brała udział w realizacji zamówienia, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń ;

lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane do projektowania, kto re zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo odpowiadające im uprawnienia wydane w innych państwach członkowskich UE, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 682 z po z n. zm.) oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r., poz. 334 ze zm.), które uprawniają do projektowania obiektów budowlanych w zakresie przewidzianym opisem przedmiotu zamówienia.

Przez stanowisko projektanta lub sprawdzającego przy opracowaniu dokumentacji projektowej należy rozumieć osobę wykonującą obowiązki w myśl art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2024 poz. 725 z po z n. zm.)

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 3 000,00 zł. (słownie: trzy tysiące złotych).
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP.
11.2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
11.3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku BNP Paribas Bank Polska S.A. nr rachunku: 39 1600 1462 1016 7879 1000 0004 z dopiskiem: wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu na „Wykonanie projektu biura Nadleśnictwa Radzyń Podlaski”.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-28 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e - Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-28 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-26

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi